čertu slúžiš, čert si ťa vezme

Autor: Sára Biela | 8.3.2011 o 18:54 | (upravené 8.3.2011 o 19:15) Karma článku: 3,27 | Prečítané:  1147x

Čo si vybavíte pri počutí tohoto sloganu? Kto pre druhých jamu kope sám do nej padá? Alebo myšlienku,ako je možné, že mladý tridsať ročný človek má auto,dom,firmu,kupuje si zásadne značkové oblečenie a bez akejkoľvek podpory rodiny,či známych tzv. "poctivo" zbohatol?Ja som si predstavila aj iné...

Pre niektorých konzumentov a recipientov sa zdajú média ako diabol, ktorý obchoduje s ľudskými dušami a ktokoľvek sa môže stať veľkou celebritou a taktiež hocikto sa môže stať naopak neželaný v tomto veľkom priemysle a odísť do zabudnutia. Pre nás budúcich mediálcov by sa mohlo zdať, že tento diabol nám dáva chlebík a môžeme si vďaka nemu budovať kariéru.

Tak ako do iných oblastí medií, tento diablik zasahuje tiež do oblasti rozhlasu, ktorá nie je výnimkou a tomuto čertíkovi s radosťou slúžim zatiaľ, len ako študent. Pokiaľ budem dobre slúžiť a budem pracovať kvalitne, s určitým správnym návykom,možno si ma raz čert vezme a uvidím aj to, čo sa skrýva za oponou televíznych a rozhlasových show, ktoré tak rada počúvam popri tom ako sa češem, pijem kávu, umývam si zuby, alebo  šoférujem do roboty.

Zdá sa vám to uletené? Nevyzerá ako LizHurley z amerického filmu či dobre známy Lucifer z Biblie. Tento čertík je tak troška v nás, v našej povahe a v systéme, v ktorom sa táto práca deje. V nás ako tvorcoch a taktiež ako poslucháčoch.Tých, čo chcú zavolať do rádia aby známi vedeli, že som bol v éteri a tak mám akísi pocit dôležitosti, či prestíže, ktorá je v našej spoločnosti taká dôležitá.

Ako tvorca mám pocit, že robím prácu, ktorá ma baví a môžem povedať: "Mami, ocko, počúvajte ráno rádio, budete ma tam počuť a babka si to môže pre susedky aj nahrať. Môcť mať pocit, že niekam patríte v tomto mediálnom slovenskom svete .Neviem, či tento čertík má aj oddelené národnosti, či dokonca kraje a okresy, ktoré by obhospodaroval, alebo má  na to všetko ľudí .Možno sú po svete filiálky, ale to už radšej fantazijne veci nechajme bokom.

Už ako malí si iste pamätáte, ako ste sa túžili predvádzať pred rodičmi, cudzími ktorí prišli na návštevu, alebo druhými deťmi. Tých hanblivejších z nás povzbudzovali, aby sme sa neostýchali, keď už sme sa tú básničku tak pekne naučili. Spievali sa riekanky,tancovalosa,tí šikovnejší dokázali hrať na nástrojoch a vedeli zaujať toto publikum na dlhší čas. Vtedy to bola hŕstka ľudí, ktorí čo si povedali,  aké milé sú tie deti, a tak si ich vypočujeme. Dnes sú to však masy a neuspokojíte ich nejakou riekankou,tak sa treba trochu viac snažiť.Budem sa teda i ja snažiť aby si ma tento čertík vybral keď už mu začínam slúžiť v mojom prvom ročníku a hádam to bude dlhodobá spolupráca.

Aj vy ste sa práve teraz zamysleli a pomysleli si iný zmysel tohto čertovského sloganu ako z reklamnej kampane? Mnoho z nás by asi napísalo, že ak budem niekomu ubližovať, tak sa mi to vráti.Je teda „čertovským" nápadom radšej mať priateľov ako nepriateľov.Mnohé príslovia hovoria o tom ako porazíme nepriateľa tým, že sa s ním spriatelíme. Aj s týmto čertíkom sa treba spriateliť a radšej sa držať biblického „kto do teba kameňom ty doňho chlebom." Má to predsa niečo do seba.Či nie?

Jeden či druhý čertík. Sama som občas jedným, ktorému chýbajú len rožky na hlave a vyplazený jazyk. Všetky ženy sú predsa tak trošku čarodejnice a čertice, takže neviem, či sa nebudem vysporiadávať najskôr s týmto čertom a potom s tými ďalšími.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?